Welcome to a day in the office

Welcome to a day in the office

Every day when we walk into the office we have a set tradition that we high five every single one of our team members before we get on with our work. This for us is a way of making a personal connection with everyone, how small it may be. Another benefit is that you also know who is in the office and who is not, so this makes it easier to get an overview. Then everyone splits into groups to have a daystart. We use scrum as a method of working together and part of this is having a daystart with your own group. You discuss what tasks you’ve finished, what you’ll be working on today and what you need help with. In this way we know what the other person needs and struggles with and it's easier to keep track of our progress. Then we crack on with what work we’ve planned for the day.

At around twelve we all have lunch together. We either sit outside at our picnic bench or we sit in our canteen. Tosti’s are a must. If you don’t like tosti’s you can’t sit with us ;). We talk and watch YouTube videos together. Mostly videos on engines exploding or big tractors racing each other (all very exciting). We do the dishes and then get back to work. Same goes for dinner at around 6pm. Two different team members cook each night for the team members that are at the office and we all appreciate them greatly for it. After doing the dishes a part of the team continue working, others go to the gym to work-out together and others call it a day. We all try to feel what our needs are and take care of them.

--

Een dag bij ons op kantoor

Hoe werken binnen ons team is soms moeilijk uit te leggen. Je zou eigenlijk een dag bij ons door moeten brengen om mee te maken en te zien hoe wij dingen doen en aanpakken.

Elke dag wanneer we het kantoor binnenkomen hebben we een vaste traditie; namelijk ieder lid van ons team te highfiven voordat we beginnen te werken. Dit is voor ons een manier om even persoonlijk contact te hebben met iedereen uit het team, hoe klein dit contact ook mag zijn. Een ander voordeel is dat je meteen een goed overzicht hebt wie er wel en niet aanwezig is op het kantoor. Daarna splitsen we ons op in groepen en hebben we samen een dagstart. Wij gebruiken scrum als een methode om samen te werken en onderdeel hiervan is de dagstart. Hierin bespreek je welke taken je al voltooid hebt, met welke taken je vandaag bezig gaat en waar je eventueel hulp bij nodig hebt. Op deze manier weten we wat de ander tegenhoudt en waar ze hulp bij nodig hebben. Ook is het makkelijk om zo overzicht te houden op wat er allemaal al gedaan is het hoe ver we zijn binnen het project. Dan beginnen we met het werk wat we voor onszelf gepland hebben die dag. 

Om twaalf uur lunchen we samen. We zitten buiten op onze picknickbank of in onze kantine. Tosti’s zijn hier dagelijkse kost. Als je niet van tosti’s houdt ga je het zwaar krijgen binnen het team ;). We kletsen en kijken samen YouTube videos. Meestal video’s over motoren die exploderen of grote tractoren die tegen elkaar racen (erg opwindend allemaal). Daarna wassen we af en gaan we weer aan het werk. Hetzelfde geldt voor het avondeten, tegen een uur of 6 ‘s avonds. Twee teamleden koken afwisselend samen elke avond voor het gehele team. Iets wat we als team enorm waarderen. Na het afwassen gaat een deel van het team verder met werken, gaan anderen naar de sportschool en anderen gaan naar huis. We proberen aan te voelen wat onze behoeften zijn en hiernaar te luisteren.

Lees meer over